ZLATNE ODBOJKAŠICE: Srbija pobedila Holandiju i postala šampion Evrope!

Srpske gracije oduvale su Holandiju sa 3:1 i osvojile najsjajnije odličje

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije  osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu!

Srpkinje su pobedile Holandiju sa 3:1 (25:20, 25:22, 18:25, 25:18) i došle do druge titule u istoriji naše odbojke.

Izabranice Zorana Terzića stigle su do četvrte medalje u nizu sa tri najveća takmičenja, a ovoga puta posle bronze sa EP 2015. i srebra sa Olimpijskih igara 2016 ovoga puta je došlo ZLATO.

Naše gracije su odigrale odlično prva dva seta u kojima su dominirale i održavale prednost od 3 do 5 poena.

U trećem su imale mali pad u igri što su Holanđanke iskoristile i osvojile set. Ipak, u četvrtom je kvalitet naše ekipe ipak presudio.

Posle početnog izjednačenja, odbojkašice Srbije su povele najpre 13:19, a zatim i 16:11 i time najavile osvajnje zlata!

TOK MEČA:

SRBIJA – HOLANDIJA 25:20,25:22.18:25, 25:18)

IV SET:

25:18 KRAAAAAJ SRBIJA JE ŠAMPION EVROPE

19:13 Srbija ide ka ZLATU

16:11 Na drugi tehnički tajm aut naša ekipa odlazi sa pet poena viška, nadamo se da će ih zadržati i osvojiti zlato.

13:9 Mali pad u igri naše selekcije trajao je samo kratko, već u četvrtom setu su se podigle i povele sa četri poena prednosti

3:3 Holanđanke su u transu, sve im polazi za rukom i to koriste, a naše devojke su pomalo zastale.

III SET:

18:25 Holanđanke ubedljivo osvajaju treći set i smanjuju prednost.

16:20 Drama u finišu, Holandija ima četiri poena prednosti, ali imala je i u prošlom setu 19:16 pa je izgubila. Videćemo da li naše devojke mogu da se vrate.

11:17 Ne ide našim devojkama dobro u ovom setu, jednostavno se uvukao neki bespotreban strah, pa promašuju sigurne smečeve. Osim toga popustio je i prijem servisa kao i odbrana od smeča

8:12 Holanđanke su krenule ponovo jako i preuzele igru na startu trećeg seta. Ali, Malešević, Veljković, Bošković igraju svoju igru i drže na distanci protivnice da se ne odlepe previše

3:3 Ulazimo u odlučujući, nadamo se, treći set. Ponovo egal na početku, a Srbija samo treba da zadrži svoj nivo sa prethodna dva seta.

II SET:

25:22 Zna se ko je Olimpijski vicešampion i ko zna da igra kad je najteže. Srbija osvaja drugi set

21:20 Kakva drama u Bakuu, Srbija se vratila posle tri poena manjka i povela. Biće drame do kraja

16:19 Preokret Holanđanki na kraju drugog seta

14:14 Holanđanke se ne predaju uspele su da izjednače i da uvedu set u neizvesnost

9:5 Nastavlja se dominacija naših devojaka, a ne zna se odakle sevaju poeni, da li iz bloka sa sredine ili sa strana. Ipak, Holanđanke se čvrsto drže i ne predaju

5:1 Srpkinje nastavljaju gde su stale, ponovo protivnice nemaju rešenje za dvojni blok i za smečeve

I SET.

25:20 Srbija je zadržala nivo igre, koncentraciju i osvojila ubedljivo prvi set.

20:16 Atomsku odbojku igraju srpske odbojkašice, blok je neprolazan, a smečevi su poput torpeda

16:14 Velika borba se vodi u prvom setu, a Srbija je konačno povela posle lošijeg starta

6:8 Holanđanke za sada mnogo sigurnije, bolje i koriste to u ovom meču

2:3 Počela je utakmica i vidi se da će biti dosta neizvesna. Holanđanke odmah pokazale da se neće predati lako.